Chytačka na Ostravsku

Ve čtvrtek jsem se s kamarádem vydal na dvoudenní výpravu na soukromý revír Adošov u Havířova. Chtěli jsme vyzkoušet tamní těžkou vodu a jako výzva padlo nejtěžší místo rybníka. Jako cíl bylo udělat alespoň jednu rybu.

Místo se nachází v krásné divočině. Lekníny, suché stromy, a hlavně klid dodávají místu krásnou atmosféru.

Při příjezdu proběhla klasická vybalovačka a chystačka všech věcí, namontování echolotu na pramici a hůra na vodu.

Byla to moje první výprava na tak těžkou vodu a popravdě jsem netušil do čeho jdu. Velký problém pod hladinou tkvěl ve spadlých stromech, haluzích, leknínech a táhnoucí se hranou napříč před lovným místem. Na hraně se nacházela mělčina a za ní to šlo prudce dolů, tudíž vytahování koncové montáže nebo samotné zdolávání ryby ze břehu bylo nereálné. Takže zavážení montáže a její vytahování pěkně z loďky. Klasická laminátová pramice s dřevěnými pádly si získala můj obdiv, protože rybolov takzvaně „po staru“ má něco do sebe.

První noc byla pro mě klidná, protože nepřišel ani jeden záběr. Ráno po převezení prutů okamžitě přichází první záběr, naskakuji do loďky a jedu pro rybu. Přišla na 24 mm boilies + popku. Šupináč měl 13,8 kg a cíl výpravy byl splněn. Ještě se mi podařil jeden osmikilový kapr a další dvě ryby spadly.

Tuto výpravu hodnotím jako skvělou a velice vyčerpávající. Doufám, že se ještě letos na tento nádherný revír podívám a tentokrát se budu chtít zaměřit na tamní velké amury.

Za Dr. Baits

Tom

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Shop
Sidebar
0 Wishlist
0 Cart