Kapříci ze srdce moravy

S kolegou Tomem jsme vyrazili na 5 denní výpravu na rybník nedaleko Litovle. Na místo jsme dorazili v odpoledních hodinách, připravili krmná místa a první záběr mi přišel hodinku po náhozu. Byl to kapřík o váze 10,4 kg a za nedlouhou Tomovi další lehce přes 10 kg, takže jsme si mnuly ruce nad vydařenou výpravou. První den se podařilo ještě dalších pár kousků o váze do 9 kilo.

Druhý den jsme měli nejvíce záběrů a ryby chodily krásně.  Podařil se mi krásný 14 kg šupík. Zde ukázal můj oblíbený Big Black Crab svou sílu. Tomovi se podařil krásný 7 kg vážící Koi kapr. Ve středu přisel den klidu, kdy ryby nebyly vůbec aktivní. Zkoušeli jsme i z hladiny tak zvaně na cucačku, ale absolutně žádný kontakt. V odpoledních hodinách, kdy se konečně teplota dostala pod 25 °C byl krásný záběr na jahodu a ukázal se 10,5 kg šupináč a ještě 86 cm amur. Přišla noc a s ní první záběry, což jsme byli nadšení, protože předchozí noci byly absolutně bez pípnutí. Za celou noc jsme vytáhli asi osm kaprů převážně vánoční míry.

Abychom si zkrátili chvíli při čekání na záběr, nejvíce času trávíme u naši plynové bombičky přípravou jídla. Nejlepší doba aby ryba zabrala je, když máme umaštěné ruce od naloženého masa a přijde neskutečná jízda. Občas nastává chvilička paniky co dělat dříve, ale tohle je ta paráda.

Pátek byl posledním dnem výpravy a nás čekalo to neoblíbené balení a odjezd domů. Těsně před odjezdem mi zabral zlatý Koi o váze 7 kg. Předbouřkové dusno nám přivedlo jen jedinou rybu pátečního dopoledne.

Tuto výpravu hodnotím jako velice povedenou. Celkem se nám podařilo nachytat 46 kusů ryb o celkové hmotnosti 232 kg. Počasí přálo až nad míru spokojenosti a námi očekávaný deštík na zchlazení nakonec nedorazil.

Už se těšíme na další výpravu a Vám přejeme spousty krásných ryb.

Tom a Tom

Autor článku Tomáš Abendroth

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Shop
Sidebar
0 Wishlist
0 Cart